Odkazy

Články, tiskové zprávy

Dvě stříbrné medaile pro krasobruslařky TJ Auto Škody

 

Dvě stříbrné medaile pro krasobruslařky TJ Auto Škody

O uplynulém víkendu závodily krasobruslařky oddílu TJ Auto Škoda na dvou frontách. Na velké ceně USK Praha, v ISU systému hodnocení, se nejlépe vedlo v kategorii Nejmladší žačky Tereze Vesecké, která i přes chybu u dvojitého salchowa, vybojovala výborné 8. místo a posunula se tak na průběžné 15. místo republikového žebříčku. Krásné 11. místo vybojovala, v letošním nejobsazenějším závodě, mezi Juniorkami Pavla Prokopová, která zajela svůj nejlepší krátký program a i přes nezdary ve volné jízdě si zlepšila své osobní bodové maximum o více než 5 bodů. Juniorka Dorota Horáčková svůj závod pro zranění nedokončila, doufejme, že bude co nejdříve zdravotně v pořádku. V kategorii Žačky reprezentovala mladoboleslavský oddíl Veronika Toncarová, která skončila 28. Nikola Dvořáková si z Prahy odváží 29. místo z kategorie mladší žačky. 

Druhá část klubu vyrazila na OBO závody do Nového Města n.M., kde se mladoboleslavským reprezentantkám podařilo vybojovat dvě medaile, obě stříbrné. První stříbrnou medaili vybojovala v kategorii Žačky A Diana Foersterová, které o chloupek uniklo zlato. Druhé stříbro si domů odvezla z kategorie Nováčci starší Emma Menclová. Emmička si navíc před dvěma týdny odbyla svůj závodní debut v nejvyšší soutěži ISU, když se v Příbrami umístila na pěkném 11. místě. Mladší žačky A skončily těsně pod stupínky vítězů – Viktorka Hloušková na 4. místě, Lucie Krinwaldová na 5. místě. Nejmladší žačka A – Anna Strnadová se umístila na celkovém 7. místě, Šárka Hradiská v kategorii mladší žačky B skončila desátá.  

Minulý víkend proběhl závod Slánská brusle, na kterém bojovali ještě další závodnice TJ Auto Škody. Mezi mladšími žačkami B skončila Šárka Hradiská na 10.místě, Mezi nejmladšími žačkami B Tereza Toncarová vybojovala v jedné skupině 13.místo, ve druhé skupině Adriana Hůlková 11.místo. Nováček starší Emma Menclová skončila celkově sedmá.

Dorota Horáčková v Příbrami zlatá

Dorota Horáčková v Příbrami zlatá

O uplynulém víkendu pokračovala nejvyšší krasobruslařská soutěž závodem Velká cena Příbrami, kterého se zúčastnili i závodníci TJ Autoškody Mladá Boleslav. Již druhou medaili zde získala juniorka Dorota Horáčková, tentokrát zlatou. V obou programech předvedla vyrovnané výkony s minimem chyb a posunula se tak z druhého místa po krátkém programu na stupínek nejvyšší. Zvýšila si své bodové maximum na 88,95 bodu. Její oddílové kolegyni Pavle Prokopové se příliš nedařilo a obsadila celkové 13. místo. Velkého úspěchu dosáhla v Příbrami i Tereza Vesecká. Mezi třiceti nejmladšími žačkami z celé republiky obsadila krásné 5. místo a zvýšila si osobní maximum na 30,17 bodu. Když ještě o týden dříve stačilo Terezce v Ostravě 27,25 bodu na 13. místo. V kategorii žačky se Diana Foersterová umístila na 22. místě a Veronika Toncarová 26. Mezi mladšími žačkami obsadila Viktorie Hloušková 20. místo, Lucie Krinwaldová 21. a Anežka Horáčková 26. místo.

Stejný víkend probíhal i závod nižší krasobruslařské soutěže v Náchodě. Mladší žák-A Jakub Janda se umístil na 1. místě, nejmladší žačka-A Anna Strnadová skončila celkově 5. V kategorii mladší žačky-B se Šárka Hradiská umístila na 7. místě.

 

 

Dorota Horáčková přivezla z Brna stříbrnou medaili

Dorota Horáčková přivezla z Brna stříbrnou medaili

 

Nejvyšší krasobruslařská soutěž již odstartovala a krasobruslařky TJ AŠ Mladá Boleslav byly u toho. Prvním závodem byla Velká cena Nového Jičína. Nejlepšího umístění zde dosáhla Viktorie Hloušková, která při svém debutu mezi mladšími žačkami dosáhla na 16. příčku. Lucii Krinwaldové se ve stejné kategorii příliš nedařilo a skončila 29. Nejmladší žačka Tereza Vesecká si dobruslila pro 25. místo.

O uplynulém víkendu soutěž Českého poháru pokračovala Velkou cenou Brna. Stříbrnou medaili si vybruslila mezi juniorkami Dorota Horáčková, která si vyzkoušela nové závodní programy a vylepšila si své bodové maximum na 87,09 bodu. I když se nevyvarovala ve volné jízdě jedné chyby u kombinace, vysokým hodnocením za programové komponenty v obou programech si zajistila skvělé 2. místo. Svůj debut mezi juniorkami si zde odbyla i Pavla Prokopová pěkným 11. místem. V kategorii žačky skončila Diana Foersterová 23, mladší žačka Viktorie Hloušková zopakovala své předchozí umístění a obsadila 16. místo. Nejmladší žačka Tereza Vesecká skončila 25.

 

Dorota Horáčková na Mistrovství ČR juniorů v elitní desítce

Dorota Horáčková na Mistrovství ČR juniorů v elitní desítce

O uplynulém víkendu se v Plzni konalo Mistrovství České republiky juniorů v krasobruslení. Mezi nejlepších 25 juniorek z celé České republiky se z oddílu TJ Auto Škoda nominovala 17ti letá Dorota Horáčková, svěřenkyně trenérky Dagmar Pletkové. V krátkém programu na hudbu Libertango od Vivaldianno předvedla Dorota velmi dobrý výkon a v silné konkurenci se tak umístila po této části soutěže na 14. místě. Volnou jízdu předvedla čistě, až na jednu drobnou chybičku u kombinace, vybruslila si tak celkově 82,82 bodu. Tento bodový zisk jí vynesl celkově vynikající 10. místo. 

----------------------------------

http://www.mb-net.cz/dorota-horackova-na-mistrovstvi-cr-junioru-v-elitni-desitce/d-42549/p1=23579

(MB-net, 10.2.2016)

Nominace na Mistrovství ČR juniorů - Plzeň 2016

 Dorota Horáčková míří na krasobruslařské Mistrovství ČR juniorů

V Plzni se o nadcházejícím víkendu uskuteční Mistrovství ČR juniorů a Přebor ČR seniorů pro rok 2016. V kategorii Juniorky se na tuto vrcholnou republikovou soutěž nominovala 17 ti letá Dorota Horáčková, svěřenkyně trenérky Dagmar Pletkové, reprezentantka oddílu TJ Auto Škoda. Svoji výbornou výkonnost potvrdila i na posledním závodě, který se započítával do celkového nominačního žebříčku, Velké ceně Prahy. V nabité konkurenci se zde umístila na výborném 5. místě. Tímto závodem byl také uzavřen nominační žebříček a Dorota se na MČR nominovala z výborného 11. místa. Slavnostní zahájení proběhne už tento čtvrtek,  krátký program v pátek a volná jízda v sobotu. Budeme držet palce.

V posledních dvou týdnech to bude už druhá velká soutěž pro mladoboleslavské krasobruslařky TJ Auto Škody. Minulý víkend proběhla Zimní olympiáda dětí a mládeže v Ústeckém kraji, na které v kategorii starších žákyn hájila barvy Středočeského kraje Pavla Prokopová. Pavla si na zimním stadionu v Mostu, kde probíhaly krasobruslařské soutěže, dobruslila pro  pěkné 8. místo a navíc si vylepšila své osobní bodové maximum.

-------------------------------

http://www.mb-net.cz/dorota-horackova-miri-na-krasobruslarske-mistrovstvi-cr-junioru/d-42434

(MB-net, 3.2.2016)

VII. zimní olympiáda dětí a mládeže - Ústecký kraj 2016

 Krasobruslařka Prokopová nominovaná na Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže

Oddíl krasobruslení TJ Auto Škoda bude mít po šesti letech opět zastoupení na Hrách zimní dětské olympiády, která se jako VII. hry v ČR budou konat v termínu 17. -22. ledna v Ústeckém kraji. Na tuto akci byla za Středočeský kraj do kategorie starší žákyně nominovaná 15-ti letá Pavla Prokopová, svěřenkyně trenérky Mgr. Dagmar Pletkové. Pro Pavlu je to druhá velká soutěž za poslední dvě sezóny. Loni se poprvé nominovala na Mistrovství ČR žactva a letos má nakročeno ke stejnému úspěchu, když prozatím figuruje na postupovém místě nominačního žebříčku. Krasobruslařské soutěže zimní olympiády dětí a mládeže proběhnou na zimním stadionu v Mostu. Budeme Pavle držet palce!!!

----------------------------

http://www.mb-net.cz/krasobruslarka-prokopova-byla-nominovana-na-zimni-olympiadu-deti-a-mladeze/d-41951/p1=23579

(MB-net, 12.1.2016)

Soutěže krasobruslařů TJ Auto Škody jsou v plném proudu

 Soutěže krasobruslařů TJ Auto Škody jsou v plném proudu.

V říjnu začala pro krasobruslaře oddílu TJ Auto Škoda závodní sezóna. Splněním testů výkonnosti potřebnými pro start v nejvyšších republikových soutěžích se v září blýskly Emma Menclová a Tereza Vesecká. Přidaly se tak k těm závodnicím, které testy již splněné mají. První závod sezóny proběhl hned o dva týdny později - Malá cena Pardubic. Vkategorii Žačky si na něm Pavla Prokopová vybruslila pěkné 14. místo. V kategorii Nejmladší žačky vybojovala Nikola Dvořáková 20. místo a vylepšila si tak své osobní bodové maximum. Závodní debut v ISU systému hodnocení si ve stejné kategorii odbyla Tereza Vesecká, která se umístila na pěkném 24. místě.

O týden později pokračovaly soutěže Velkou cenou Brna. První závod v sezóně zde absolvovala Dorota Horáčková v kategorii juniorky, kde si v silné konkurenci vybruslila 9. místo. Mezi nejmladšími žačkami si Lucie Krinwaldová vbruslila pro slušné 15. místo. Stejného pěkného výsledku dosáhla i o týden později na Velké ceně Ostravy, kde se k ní přidala ještě Viktorie Hloušková, která se umístila na hezkém 18. místě.

První listopadový víkend se konala Velká cena Hradce Králové, kde si z mladoboleslavských vedla nejlépe Dorota Horáčková mezi juniorkami. Vybojovala si zde pěkné 7. místo. Stejného výsledku pak dosáhla i na Příbramském kahanu. V Příbrami se k pěkným výsledkům přidala také v kategorii Žačky Diana Foersterová, když si o 10 bodů vylepšila svůj osobní bodový rekord a skončila na pěkném 20. místě. Osobní bodové maximum si v Příbrami vylepšila také Veronika Toncarová mezi mladšími žačkami a dojela si tak pro 22. místo.

Krasobruslařské soutěže hodnocené OBO systémem hodnocení zahájili závodníci TJ Auto Škody ve Slaném a v České Lípě. Svůj první závod sezóny a zároveň svou první zlatou medaili zde vybojovala Emma Menclová v kategorii Mladší nováčci. Předvedla zde čistou volnou jízdu s jednoduchým lutzem a zaslouženě si tak odvezla vítězný pohár. V kategorii Nováčci vybojovala Anna Strnadová 9. místo. Mezi Mladšími žačkami B si Leona Kozderková přivezla z obou soutěží bronzovou medaili a Šárka Hradiská ve Slaném skončila 8 .

 Uplynulý víkend již patřil domácí soutěži  Velké ceně Mladé Boleslavi, hodnocené OBO systémem hodnocení. Zúčastnilo se jí 110 závodníků z 24 klubů celé České republiky. První závod sezóny zde absolvoval Nejmladší žák  Jakub Janda, který získal zlatou medaili. Stříbrnou medaili si vybruslila v kategorie Přípravka  Jůlie Prokopová. A stejný stříbrný kov v kategorii Žačky A si i přes nezdary ve volné jízdě vybruslila Diana Foersterová. Čtvrtá skončila ve stejné kategorii Barbora Toncarová. Mladší žačky A se taktéž nevyvarovaly chyb ve volných jízdách a umístily se tak - Veronika Toncarová na 11. místě, Anežka Horáčková na 13. místě. Nejmladší žačky A vybojovaly tato umístění - Viktorie Hloušková 5. místo, Tereza Vesecká 6. místo, Nikola Dvořáková 7. místo.  Pěkné 5. místo si vybruslila Emma Menclová v kategorii Mladší nováčci. Nováčky reprezentovala Anna Strnadová a Tereza Toncarová, které se umístily na 22. a 23. místě. Mezi Mladšími žačkami B se Leona Kozderková umístila na 5. místě. Nejmladší žačky B si vybruslily tato umístění – 7. místo Šárka Hradiská, 8. místo Natálie Cholevová, 11. místo Adriana Hůlková.

 -----------------------------------------------------------------

http://www.mb-net.cz/souteze-krasobruslaru-tj-auto-skody-jsou-v-plnem-proudu/d-41521/p1=23579

(MB-net, 8.12.2015)

Mistrovství ČR žactva - Orlová 2015

Z MČR žactva v krasobruslení s osobními rekordy

V Orlové se konalo o uplynulém víkendu Mistrovství České republiky žactva v krasobruslení pro rok 2015. Mladoboleslavský oddíl krasobruslení TJ Auto Škoda na něm reprezentovali dva zástupci, Pavla Prokopová a František Kareš. Mladoboleslavská výprava vyrazila do Orlové už v pátek, kdy proběhlo slavnostní zahájení spojené s losováním.

Pro krátký program si Pavla Prokopová, při svém debutu na Mistrovství ČR, vylosovala nevděčné startovní číslo 1. I tak se s tímto nepříznivým losem vyrovnala výborně a v sobotu předvedla čistý krátký program. V neděli ve volné jízdě svůj bezchybný výkon zopakovala a z Orlové si tak odváží pěkné 25. místo a hlavně osobní bodový rekord.

František Kareš si pro krátký program vylosoval startovní číslo 5. Krátký program mu ale nevyšel podle jeho představ. V jízdě se nevyvaroval drobných chyb ve skokových prvcích, takže po této části soutěže nebyl zcela spokojen. Vše si ale vynahradil v neděli ve volné jízdě, ve které předvedl čistě 6 dvojitých skoků a v osobním bodovém rekordu si vybruslil celkové 9. místo.

Oběma reprezentantům oddílu TJ Auto Škoda gratulujeme k výborným výkonům.

-------------------------------------------------------------------------------

http://www.mb-net.cz/krasobruslari-prijeli-ze-sampionatu-s-osobnimi-rekordy/d-36586/p1=23579

(MB net, 12.3.2015)

http://www.mbnoviny.cz/clanky/z-mistrovstvi-cr-zactva-v-krasobrusleni-se-vratili-osobnimi-rekordy/

MB noviny, 12.3.2015)

Nominace na Mistrovství ČR žactva 2015

Nominaci na MČR žactva v krasobruslení vybojovali Kareš a Prokopová

Měsíc po juniorském šampionátu vypukne již tento víkend v Orlové Mistrovství ČR žactva v krasobruslení pro rok 2015. Mladoboleslavský oddíl TJ Auto Škoda na něj vyšle hned dva reprezentanty.

V kategorii Mladší žáci se představí 10 ti letý František Kareš, který se na MČR nominoval z 9. místa celoročního žebříčku ČKS. V kategorii Žačky se mezi nejlepšími třiceti nominovanými představí 14 ti letá Pavla Prokopová, pro kterou to bude první start na MČR v kariéře. Do Orlové vyráží mladoboleslavská výprava již v pátek, kdy proběhne slavnostní zahájení, v sobotu se jedou krátké programy, v neděli volné jízdy. Oběma reprezentantům oddílu TJ Auto Škoda přejeme hodně sportovních úspěchů.

-------------------------------------------------------------------------------------

http://www.mb-net.cz/nominaci-na-sampionat-v-krasobrusleni-vybojovali-kares-a-prokopova/d-36394/p1=23579

(MB net, 3.3.2015)

http://www.mbnoviny.cz/clanky/nominaci-na-mcr-zactva-v-krasobrusleni-vybojovali-kares-a-prokopova/

(MB noviny, 2.3.2015)

Mistrovství ČR juniorů a Přebor ČR seniorů - Plzeň 2015

Krasobruslařky TJ Auto Škody se na MČR neztratily

O uplynulém víkendu se v Plzni konalo Mistrovství ČR juniorů a Přebor ČR seniorů v krasobruslení. Oddíl krasobruslení TJ Auto Škoda na něm měl hned tři želízka v ohni. Největší konkurence se sjela v kategorii juniorky. Vzhledem k tomu, že v Plzni startovalo mezi juniorkami i 5 nejlepších seniorek juniorského věku, elitní špička se tak výrazně rozšířila a trojitých skoků bylo v soutěži požehnaně.

Mladoboleslavské krasobruslařky Monika Zörklerová i Dorota Horáčková předvedly své krátké programy s jedinou chybou u dvojitého axela. Po této části závodu figurovala Monika na 13. a Dorota na 14. místě. Do volné jízdy však díky tomuto umístění nastupovaly již ve druhé rozjížďce, která nebyla pro děvčata úplně bodově přínosná. I přes vydařený výkon, ve kterém se Monika Zörklerová nevyvarovala pouze jediné chyby v podobě chybějící kombinace skoků na závěr jízdy, se umístila na 14. místě. Dorotu Horáčkovou odsunul jediný pád ve volné jízdě na 16. příčku. I tak jsou tato umístění v letošní nabité konkurenci výborným výsledkem.

Na Přeboru ČR seniorek se Karolíně Líhařové příliš nevydařil krátký program, ovšem po velmi dobré volné jízdě, která byla hodnocena dokonce jako šestá nejlepší, se Karolína umístila na celkovém 8. místě. Všem reprezentantkám mladoboleslavského krasobruslení gratulujeme k těmto výsledkům!!!

----------------------------------------------------------------------------

http://www.mb-net.cz/krasobruslarky-tj-auto-skody-se-na-mcr-neztratily/d-36101/p1=23579

(MB net, 16.2.2015)

http://www.mbnoviny.cz/clanky/krasobruslarky-tj-auto-skody-se-na-mcr-neztratily/

(MB noviny, 16.2.2015)

Syndikovat obsah