V Mladé Boleslavi byl roku 1880 založen Bruslařský klub Mladá Boleslav “BK Mladá Boleslav”, který však svou činnost začal rozvíjet již tři roky před svým oficiálním založením. V té době měl klub k dispozici vlastní kluziště v sadech “Štěpánka” i s klubovnou. Jednalo se o tzv. “českou chalupu”, kterou klub zakoupil na Národopisné výstavě v Praze. Hlavní činností BK byl sice lední hokej, ale klub se zároveň věnoval i rychlobruslení a krasobruslení. V období mezi dvěma světovými válkami si krasobruslařský sport v Mladé Boleslavi získal hodně aktivních přívrženců, i když prozatím neorganizovaných. Nástup druhé světové války znamenal bohužel konec bruslení.
V roce 1950 byl proveden zápis do nového “krasobruslařského oddílu”. Vyspělejší boleslavské žákyně trénovali pražští trenéři (Sadílek, dr. Hainz, Trejbalová, Tůmová Lerchová, Kamperová, aj.). Až do roku 1952 byl oddíl krasobruslení pododdílem BK Mladá Boleslav, tak jako oddíl rychlobruslení a oddíl hokeje. Začátkem roku 1953 získal do svého středu 20 dospělých členů z řad rodičů zapsaných dětí, z nichž byl zvolen vlastní výbor “krasooodílu” a úplně se osamostatnil. Tuto dobu lze charakterizovat velikým rozvojem krasobruslení.
V roce 1967 krasobruslařský oddíl uspořádal poprvé I. ročník “Velké ceny Mladé Boleslavi v krasobruslení”. Roku 1975 byl zimní stadión v Mladé Boleslavi zastřešen, což umožňovalo krasobruslařům více trénovat bez ohledu na počasí. V dalších letech se oddíl úspěšně zúčastňoval krajských přeborů. V 80 letech měl mladoboleslavský oddíl dokonce dva taneční páry – Loudínová – Hanuš Pavel, Millerová – Hanuš Petr, kteří reprezentovali oddíl na přeborech tehdejší ČSSR. V 80. letech patřily k nejúspěšnější závodníkům klubu především oba taneční páry a také závodnice Jana Rejhonová, Jana Vilímková, Martina Duháčková a Eva Macků. Z trenérských stálic stojí za zmínku práce paní Nussbergrové, Pavlouskové, Skalické, Kolářové a Roudnické.
V 90. letech zaznamenalo mladoboleslavské krasobruslení velký výkonnostní vzestup. Byla to doba, kdy byl zrušen systém krajských přeborů a nahradil ho žebříček Českého poháru. Mladoboleslavský oddíl měl v těchto letech hojné zastoupení na M ČR – průměrně bylo nominováno 7 závodníku. Oddíl pravidelně reprezentovali tito závodníci: Eva Macků, Hynek Holeček, Veronika Skalická, Helena Paroulková, Eva Kordačová, Jana Šemberová, Monika Šedinová, Dagmar Skalická ml, Pavla Ročková, Julie Volfová, Magdalena Holečková a další. Po přestupu z BK Praha reprezentoval klub také senior Martin Diviš, který současně vytvořil sportovní dvojici s Pavlou Ročkovou. Oddíl se v té době pohyboval na 5-6 místě celkového hodnocení klubů v rámci celé ČR, dvakrát dokonce na 4. místě. Na tuto úspěšnou éru navázaly velmi dobrými výkony a reprezentací klubu na MČR Michaela Kulichová, Tereza Rybářová a další.
V současné době má klub celkem 21 závodníků reprezentujících klub na soutěžích ČKS a 6 dětí v předzávodním věku. O jejich přípravu se stará celkem 8 trenérů - Dagmar Pletková, Dagmar Skalická, Veronika Pletková, Petra Karešová, Michaela Kulichová, Nikola Plíšková, Tereza Rybářová a Jitka Pavlousková, která je zároveň uznávanou rozhodčí. Nejúspěšnějšími oddílovou aktivní krasobruslařkou posledních let je bezesporu juniorka Monika Zörklerová, která se pravidelně zúčastňuje MČR s výbornými výsledky. Mezi další úspěšné krasobruslaře patří zcela jistě Karolína Líhařová, Dorota Horáčková, Štěpánka Erbertová, František Kareš a další.